Czy na pewno chcesz usunąć swoje konto?

usun zamknij

Opis specjalności: anestezjolog

Anestezjolog  to lekarz posiadający specjalizację z anestezjologi i intensywnej terapii. Jego rolą  jest wybór odpowiedniego rodzaju znieczulenia tak, aby zapewnić choremu komfort i  bezpieczeństwo. Po wykonaniu znieczulenia, anestezjolog nadzoruje pacjenta w trakcie operacji. Podtrzymuje znieczulenie poprzez podawanie kolejnych dawek leków. A także leczy stany mogące doprowadzić do zagrożenia życia lub zdrowia pacjenta. Nadzór polega na monitorowaniu wszystkich parametrów życiowych. Podstawowymi zadaniami anestezjologa są:

 

  • znieczulenia lecznicze, ogólne i miejscowe (przed porodami, stomatologiczne)
  • asystowanie przy zabiegach w znieczuleniu
  • zwalczanie bólu przewlekłego i ostrego
  • resuscytacja, narkoza, wkłucie centralne
  • medycyna ratunkowa


Anestezjolodzy w Polsce prowadzą również oddziały intensywnej terapii (OIT, OIOM). Trafiają tam chorzy w stanie zagrożenia życia lub z niewydolnością wielonarządową.

Domeną anestezjologów jest leczenie bólu. Dotyczy to zarówno bólu ostrego jak i przewlekłego. Ból ostry to głównie ból pooperacyjny, natomiast ból przewlekły dotyka pacjentów z chorobami nowotworowymi, neurologicznymi, czy reumatologicznymi.

anestezjolog - adresy lekarz o specjalności anestezjolog

Gabinety lekarskie i prywatne przychodnie lekarzy o specjalności anestezjolog. Lekarz anestezjolog w Twojej okolicy.

Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją