Czy na pewno chcesz usunąć swoje konto?

usun zamknij

Opis specjalności: chirurg-onkolog

Specjalista zajmujący się chirurgicznymi metodami walki z nowotworem. Obecnie chirurgia odgrywa najważniejszą rolę w leczeniu nowotworów złośliwych. Stosowana jako samodzielna metoda, lub łączona z chemioterapią czy radioterapią, przynosi najlepsze rezultaty. Leczenie chirurgiczne polega na wycięciu nowotworu, oraz zmienionych przez chorobę węzłów chłonnych. Diagnostyka choroby polega na pobraniu przypuszczalnie zmienionych przez chorobą tkanek, które następnie zostają zbadane przy pomocy mikroskopu. Poza dokonywaniem biopsji chirurg onkolog zajmuje się także:

 

  • wycinaniem guzków z tkanki podskórnej
  • wycinaniem węzłów chłonnych
  • monitorowaniem efektów  leczenia
  • decydowaniem o wprowadzeniu dodatkowych metod walki z nowotworem


Dzięki rozwojowi medycyny, lekarzom coraz częściej udaje się wygrać walkę z rakiem. Wiadomość o chorobie, nie brzmi już jak wyrok. Wiele typów nowotworów, dzięki nowoczesnym metodom, jest całkowicie uleczalna. Szczególnie wtedy, gdy pacjentowi uda się trafić do lekarza w początkowym stadium rozwoju choroby.

chirurg-onkolog - adresy lekarz o specjalności chirurg-onkolog

Gabinety lekarskie i prywatne przychodnie lekarzy o specjalności chirurg-onkolog. Lekarz chirurg-onkolog w Twojej okolicy.

Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją