Czy na pewno chcesz usunąć swoje konto?

usun zamknij

Opis specjalności: ginekolog

Ginekolog  to lekarz specjalista, który zajmuje się profilaktyką i leczeniem chorób żeńskiego układu płciowego, a także antykoncepcją.

Badanie ginekologiczne składa się z kilku podstawowych elementów. Pierwszym etapem jest zebranie wywiadu dotyczącego występowania niepokojących objawów (upławy, krwawienia, ból pochwy podczas stosunku). Ginekolog zazwyczaj prosi o dane dotyczące cyklu miesiączkowego. Wszystkie te informacje pomogą lekarzowi ustalić przyczynę problemu. W zakresie kompetencji ginekologa jest:

  • leczenie zaburzeń miesiączkowania
  • leczenie stanów zapalnych pochwy
  • leczenie niepłodności
  • diagnozowanie nowotworów szyjki macicy
  • badanie piersi
  • antykoncepcja


Ginekolog zajmuje się również antykoncepcją. Przed zaleceniem odpowiedniej metody zabezpieczenia lekarz przeprowadza szczegółowy wywiad z pacjentką. Ginekolog jest również lekarzem prowadzącym ciążę. Wykonuje podstawowe badania ultrasonograficzne płodu. Przeprowadza badanie piersi i instruuje pacjentkę, jak prawidłowo przeprowadzić takie badanie samodzielnie.

Ważnym badaniem, które przeprowadza ginekolog jest cytologia. Wykonywana regularnie, co pół roku, pozwala śledzić zmiany w obrębie szyjki macicy. Dzięki wynikom cytologii lekarz wie, czy pacjentka jest narażona na ryzyko wystąpienia nowotworu.

ginekolog - adresy lekarz o specjalności ginekolog

Gabinety lekarskie i prywatne przychodnie lekarzy o specjalności ginekolog. Lekarz ginekolog w Twojej okolicy.

Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją