Czy na pewno chcesz usunąć swoje konto?

usun zamknij

Opis specjalności: hepatolog

Specjalista zajmujący się schorzeniami, budową i funkcjonowaniem wątroby oraz pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych. Wiele chorób tych narządów może przebiegać w sposób niewidoczny, nie dający żadnych istotnych objawów. Nawet u pacjentów z zaawansowanymi uszkodzeniami, jedynymi objawami klinicznymi mogą być osłabienie, przewlekłe zmęczenie lub świąd skóry. Powszechnie stosowane badania krwi, nie zawsze potwierdzają stan chorobowy. Do najczęstszych chorób związanych z zaburzeniami funkcjonowania wątroby oraz dróg żółciowych należy:

 

  • marskości wątroby
  • rak
  • niewydolność wątroby
  • pierwotne stwardniające zapalenie dróg żółciowych
  • zapalenie pęcherzyka żółciowego


Na złe funkcjonowanie wymienionych narządów, istotny wpływ ma także obecny tryb życia większości ludzi. Stres, nadużywanie alkoholu oraz pozbawiona wartości odżywczych żywność, w sposób niekorzystny odbija się na wątrobie, która nie ma szans na regenerację.

hepatolog - adresy lekarz o specjalności hepatolog

Gabinety lekarskie i prywatne przychodnie lekarzy o specjalności hepatolog. Lekarz hepatolog w Twojej okolicy.

Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją