Czy na pewno chcesz usunąć swoje konto?

usun zamknij

Opis specjalności: internista

Internista zajmuje się  chorobami wewnętrznymi, znanymi również pod nazwą medycyny ogólnej. To on decyduje, czy nasz stan wymaga przeglądu specjalisty. I to właśnie internista, w razie potrzeby, kieruje nas na specjalistyczne badania do innego lekarza.

Internista jest tym lekarzem, który może najszybciej zdiagnozować problem pacjenta. Jego zadaniem jest również zajmowanie się wszystkimi lżejszymi przypadkami, aby specjaliści mogli poświęcić czas ciężko chorym. Do zadań internisty należy:

  • ogólne badanie stanu zdrowia
  • rozpoznawanie chorób oraz zapobieganiu im
  • leczenie oraz rehabilitacja chorych
  • wydawanie opinii oraz orzeczeń lekarskich
  • udzielanie porad lekarskich
  • prowadzenie prac dotyczących promocji zdrowiaInterna jest jedną z podstawowych specjalizacji obok pediatrii, chirurgii, neurologii i ginekologii. Lekarz internista musi  posiadać bardzo bogatą wiedzę na temat wielu dziedzin medycyny. To właśnie od jego diagnozy i skierowania do odpowiedniego specjalisty będzie zależało życie i zdrowie pacjenta.

internista - adresy lekarz o specjalności internista

Gabinety lekarskie i prywatne przychodnie lekarzy o specjalności internista. Lekarz internista w Twojej okolicy.

Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją