Czy na pewno chcesz usunąć swoje konto?

usun zamknij

Opis specjalności: lekarz-medycyny-pracy

Lekarz medycyny pracy to specjalista, który zajmuje się ochroną zdrowia pracowników przed działaniem szkodliwych czynników i substancji w ich miejscu pracy. Zakres jego działalności obejmuje zarówno diagnostykę i leczenie chorób zawodowych, ale również ich orzecznictwo i profilaktykę tych schorzeń.

Do lekarza medycyny pracy udajemy się zawsze wtedy, kiedy musimy wykonać profilaktyczne badania wstępne,  badania okresowe lub  badania kontrolne. Lekarz medycyny pracy wystawia zaświadczenia, dla osób starających się o prawo jazdy lub licencję detektywa czy płetwonurka. Do badań, które można wykonać w gabinecie lekarza medycyny pracy należą:

  • badania profilaktyczne, wstępne i okresowe pracowników
  • badania do pracy na wysokości
  • badania kierowców
  • psychotesty
  • badania sanitarno-epidemiologiczne (książeczka zdrowia)
  • badania osób ubiegających się o pozwolenie na broń


Do przeprowadzenia badań profilaktycznych konieczne jest skierowanie z zakładu pracy. W świetle obowiązujących przepisów badaniom z zakresu medycyny pracy podlegają wszyscy pracownicy zatrudnieni w przedsiębiorstwie. Badanie kończy się wydaniem zaświadczenia lekarskiego, stwierdzającego brak przeciwwskazań zdrowotnych do pracy na określonym stanowisku lub stwierdzającym występowanie takich przeciwwskazań.

lekarz-medycyny-pracy - adresy lekarz o specjalności lekarz-medycyny-pracy

Gabinety lekarskie i prywatne przychodnie lekarzy o specjalności lekarz-medycyny-pracy. Lekarz lekarz-medycyny-pracy w Twojej okolicy.

Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją