Czy na pewno chcesz usunąć swoje konto?

usun zamknij

Opis specjalności: lekarz-medycyny-sadowej

Medycyna sądowa to specjalność medyczna zajmująca się zagadnieniami dotyczącymi życia i śmierci w świetle prawa. Jest często określana jako dziedzina pomostowa pomiędzy naukami medycznymi a prawnymi. Jest ściśle powiązana z kryminalistyką. Zadaniem medycyny sądowej jest  wykorzystanie wiedzy medycznej do potrzeb śledztwa. Pomoc lekarza medycyny sądowej jest niezbędna podczas:

 

  • dokonywania sekcji zwłok
  • oględzin osób poszkodowanych w wypadkach
  • orzekaniu o pobiciu
  • ustalania ojcostwa
  • wypadków drogowych

 


Dodatkowo umiejętności medyków sądowych wykorzystywane są w sprawach dociekania prawd historycznych. Są oni obecni podczas ekshumacji zwłok oraz badań nad nimi. Na wezwanie sądu mogą również pełnić funkcję biegłego podczas rozpraw.

lekarz-medycyny-sadowej - adresy lekarz o specjalności lekarz-medycyny-sadowej

Gabinety lekarskie i prywatne przychodnie lekarzy o specjalności lekarz-medycyny-sadowej. Lekarz lekarz-medycyny-sadowej w Twojej okolicy.

Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją