Czy na pewno chcesz usunąć swoje konto?

usun zamknij

Opis specjalności: lekarz-medycyny-sportowej

Lekarz medycyny sportowej to specjalista, który leczy kontuzje spowodowane uprawianiem sportu. Podejmuje on także działania wspomagające kondycję osób uprawiających sport wyczynowo. Lekarze sportowi są również zobligowani do promocji zdrowia i aktywności fizycznej wśród ludzi w różnym wieku. 

Współczesna medycyna sportowa opiera się na wszystkich osiągnięciach medycyny teoretycznej i klinicznej, w tym także medycyny naturalnej. Lekarz sportowy może stwierdzić występowanie lub brak przeciwwskazań do uprawiania danej dyscypliny sportu. Badaniu przeprowadzonemu przez lekarza podlegają wszyscy, którzy zawodowo uprawiają sport, a przede wszystkim wielbiciele sportów ekstremalnych (skoki spadochronowe, bungee, itp.). Lekarz sportowy jest również lekarzem pierwszego kontaktu dla sportowców, w przypadku następujących schorzeń:

  • naciągnięty mięsień
  • naciągnięte ścięgna
  • skręcenie stawu
  • zerwanie ścięgna
  • zerwanie mięśni
  • złamania nóg
  • złamania rąk
  • urazy kręgosłupa


Wszelkie urazy sportowe mają natychmiastowy wpływ na możliwość uprawiania danej dyscypliny sportowej. W medycynie sportowej istnieje wyraźny związek choroby z formą uprawiania sportu (rekreacyjną, czy profesjonalną). Dlatego ważne jest, abyśmy przed rozpoczęciem aktywności fizycznej związanej z każdym sportem zasięgnęli porady tego specjalisty.

lekarz-medycyny-sportowej - adresy lekarz o specjalności lekarz-medycyny-sportowej

Gabinety lekarskie i prywatne przychodnie lekarzy o specjalności lekarz-medycyny-sportowej. Lekarz lekarz-medycyny-sportowej w Twojej okolicy.

Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją