Czy na pewno chcesz usunąć swoje konto?

usun zamknij

Opis specjalności: onkolog

Onkolog to specjalista zajmujący się rozpoznawaniem i leczeniem nowotworów. Celem leczenia onkologicznego jest całkowite zniszczenie wszystkich ognisk nowotworu oraz wyleczenie pacjenta. To właśnie lekarz onkolog posiada praktyczne umiejętności diagnostyki i leczenia nowotworów złośliwych i łagodnych.

Onkolog rozpoznaje nowotwory we wczesnym i późnym stadium. Od jego diagnozy oraz rodzaju nowotworu, zależy przebieg leczenia pacjenta. Onkolog zmaga się przede wszystkim z:

  • nowotworem złośliwym
  • przeżutami nowotworów
  • białaczką
  • oceną wyników leczenia chirurgicznego
  • oceną wyników radioterapii i chemioterapii
  • rehabilitacją chorych po leczeniu nowotworów
  • ocena jakości życia chorych na nowotwory


Nie ma jednej metody leczenia wszystkich nowotworów. Sposób leczenia chorego zależy przede wszystkim od umiejscowienia i rodzaju raka ( rak szyjki macicy, rak piersi, rak krtani, rak prostaty, rak płuc itp.).

Zdiagnozowany nowotwór i jego leczenie może mieć negatywny wpływ na jakość życia i wykonywanie codziennych czynności. Ból w czasie choroby wpływa zarówno na pacjenta jak i na jego najbliższych. W większości przypadków jednak ból może być kontrolowany przez dostępne na rynku farmaceutycznym leki. W panowaniu nad lękiem i psychicznym stanem pacjenta w czasie choroby niezbędna jest pomoc onkologa, ale również wsparcie rodziny i bliskich.

onkolog - adresy lekarz o specjalności onkolog

Gabinety lekarskie i prywatne przychodnie lekarzy o specjalności onkolog. Lekarz onkolog w Twojej okolicy.

Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją