Czy na pewno chcesz usunąć swoje konto?

usun zamknij

Opis specjalności: protetyk

Protetyk, to specjalista, który zajmuje się uzupełnianiem braków uzębienia. W zakres działań protetyka wchodzi uzupełnianie utraconych pojedynczych zębów lub całego uzębienia. Ubytki mogą być spowodowane naturalnym „zużyciem” zęba związanym z wiekiem pacjenta albo uszkodzeniami mechanicznymi.

Utrata nawet jednego zęba, pomijając względy estetyczne, nie jest obojętna dla całego uzebienia. Ubytek taki należy jak najszybciej uzupełnić. Zaniechanie tego powoduje nienaturalne obciążenie pozostałych zębów, a także ich odchylenie od prawidłowego położenia. Wszystko to może doprowadzić do utraty kolejnych zębów oraz nieprawidłowości w stawach skroniowo - żuchwowych.

Protetyk zajmuje się :

  • wstawianiem koron i mostów (porcelanowych lub ceramicznych)
  • wstawianiem protez (szkieletowych i osiadających)
  • wszczepianiem implantów
  • naprawą protez
  • zakładaniem licówek


Coraz większego znaczenia nabierają możliwości estetycznej korekty i przebudowy własnych zębów. Jeśli są one przebarwione lub nieprawidłowo ustawione warto zwrócić się o pomoc do protetyka. W takich przypadkach, dzięki zastosowaniu koron i licówek porcelanowych, lekarz pomoże nam uzyskać doskonałe efekty estetyczne.

protetyk - adresy lekarz o specjalności protetyk

Gabinety lekarskie i prywatne przychodnie lekarzy o specjalności protetyk. Lekarz protetyk w Twojej okolicy.

Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją