Czy na pewno chcesz usunąć swoje konto?

usun zamknij

Opis specjalności: radiolog

Radiolog jest lekarzem specjalistą, którego praca polega na obrazowaniu ciała człowieka z pomocą promieniowania rentgenowskiego, pola magnetycznego, a także ultradźwięków. Aby skutecznie wykonywać swoją pracę radiolog potrzebuje szerokiej wiedzy z zakresu anatomii człowieka, neurologii, onkologii czy radiologii zabiegowej.

Radiologia zabiegowa (interwencyjna, inwazyjna) jest to nowy element specjalizacji radiologicznej. Jego przedmiotem jest dokonywanie małoinwazyjnych zabiegów leczniczych. Istotne znaczenie w rozwoju radiologii odegrało zastosowanie w pełni cyfrowej linii diagnostycznej. Dzięki temu, radiolog może wykonywać następujące badania:

  • rentgenografia
  • tomografia komputerowa
  • angiografia
  • tomografia magnetycznego rezonansu jądrowego
  • angioplastyka


Żeby się do takiego lekarza dostać, potrzebne nam będzie specjalne skierowanie. Kiedy do dalszej oceny naszego stanu zdrowia wymagane będą badania rentgenowskie, otrzymamy takie skierowanie od naszego lekarza rodzinnego.

radiolog - adresy lekarz o specjalności radiolog

Gabinety lekarskie i prywatne przychodnie lekarzy o specjalności radiolog. Lekarz radiolog w Twojej okolicy.

Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją