Czy na pewno chcesz usunąć swoje konto?

usun zamknij

Opis specjalności: seksuolog

Lekarz zajmujący się szeroko rozumianą seksualnością człowieka. Interesuje go prawidłowe życie seksualne człowieka - zarówno w sferze ciała, jak i ducha. Bada relacje między partnerami, i uczucia które towarzyszą ich związkom. Analizuje ludzkie umiejętności w zakresie  mówienia o uczuciach i odczytywania uczuć innych osób. W swych badaniach łączy dziedziny takie jak: medycyna, psychologia i socjologia. Dodatkowo zajmuje się badaniem orientacji seksualnych (homoseksualizm, biseksualizm) oraz dewiacji ( pedofilia, nimfomania ). Do seksuologa warto wybrać się gdy:

 

  • występują zaburzenia sprawności seksualnej
  • występuje brak satysfakcji płynącej ze stosunku seksualnego
  • dochodzi do znacznego osłabienie popędu seksualnego
  • dochodzi do konfliktów miedzy partnerami
  • wystepują problemy w pożyciu seksualnym
  • wystepuje brak akceptacji siebie i swojego ciała


Wizyta u seksuologa jest zwykle długo odkładana. Dla wielu par stanowi ostateczność. Udają się do specjalisty jedynie wtedy, gdy problemy seksualne silnie rzutują na pozostałe sfery życia, grożąc rozpadem związku.

seksuolog - adresy lekarz o specjalności seksuolog

Gabinety lekarskie i prywatne przychodnie lekarzy o specjalności seksuolog. Lekarz seksuolog w Twojej okolicy.

Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją