Czy na pewno chcesz usunąć swoje konto?

usun zamknij

Opis specjalności: urolog

Lekarz specjalista zajmujący się  diagnostyką i leczeniem chorób układu moczowego oraz układu płciowego. Wady i choroby układu moczowo-płciowego stanowią dużą grupę zaburzeń dotykających zarówno dzieci jak i dorosłych. Zbyt późne rozpoznanie lub brak leczenia podjętego w odpowiednim czasie, prowadzi do powikłań, stresu i poczucia wstydu. Specjalistyczne  leczenie, podjęte w odpowiednim czasie pozwala na całkowite niemal wyeliminowanie dolegliwości. Specjalista z zakresu urologii leczy:

 

  • odmiedniczkowe zapalenie nerek
  • kamienicę nerkową
  • mocznicę
  • nowotwory nerek
  • toksyczne zapalenia nerek
  • chorby pęcherza moczowego
  • prostatę


Nie należy mylić urologii z nefrologią, która zajmuje się chorobami zapalnymi miąższu nerkowego, takimi jak np. kłębkowe zapalenie nerek, nerczyca. Bardzo cenne jest współdziałanie nefrologów i urologów w zapobieganiu i leczeniu kamicy dróg moczowych.
Niektóre z  chorób układu moczowego są tak charakterystyczne, że pacjent sam wiąże je z odpowiednim narządem. Inne mogą okazać się na tyle nietypowe, że dopiero wnikliwie przeprowadzone badanie lekarskie oraz wyniki wielu badań dodatkowych pozwalają ustalić właściwe rozpoznanie.

urolog - adresy lekarz o specjalności urolog

Gabinety lekarskie i prywatne przychodnie lekarzy o specjalności urolog. Lekarz urolog w Twojej okolicy.

Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją